Hlavní menu


Nacházíte se zde: Úvodní stranaOstatníSeagle Air-FTO

Seagle Air-FTO

Seagle Air-FTO

Na počátku roku 2009 se od společnosti Seagle Air a.s. oddělila letecká škola, která začala působit samostatně pod jménem Seagle Air-FTO. Krach mateřské firmy se letecké školy Seagle Air-FTO nedotkl a funguje i nadále.

SEAGLE AIR-FTO je držitelem osvědčení o schválení leteckého výcvikového centra FTO SK/02 a z letiště v Trenčíně provozuje flotilu 8 letadel výrobců Diamond Aircraft a Cessna. Spolupracuje s leteckými společnostmi Opera Jet, Vip Wings, Air Explore na teoretickém i praktickém výcviku a přeškolování posádek. Společnost je také smluvním výcvikovým centrem letecké fakulty Technické univerzity Košice.

Flotila letadel se skládá převážně z výrobků rakouské firmy Diamon Aircraft. Největší zastoupení má dvoumístný dolnoplošník DA 20 Katana, který je provozován v pěti exemplářích. Jednomotorový dieselový čtyřmístný DA 40 Diamond Star a dvoumotorový DA 42 Twinstar jsou zastoupeny dvěma letouny. Jediným produktem od americké firmy Cessna, používaným u Seagle Air-FTO, je hornoplošná Cessna 172 SP.

Přehled provozovaných letadel

DA 20 Katana - OM-HLK, OM-KLH, OM-KLM, OM-KAT, OK-CLO

DA 40 Diamond Star - OM-HLL, OM-KLO

DA 42 Twinstar - OM-GST, OM-HLN

Cessna 172 SP - OM-TWR

Podrobnější informace můžete nalézt na webu společnosti - http://www.leteckaskola.com/

Vyhledávání

Info o článku

Autor: Pavel Soukup
Zveřejněno: 14.11.2010
Poslední úprava: 8.8.2017

Kapitoly

Obrázky


Nahoru | Úvodní strana | Kontakt | Mapa webu | Autoři | RSS
Československé letectví - web o historii letectví u nás [2010-2012]